23
серпня 2004 року в Україні вперше відзначили одне з найголовніших державних
свят — День державного прапора. Але і до цього часу кількасот років поєднання
жовтого і синього символів в історії нашої державності було дуже поширене, і
сягає своїми коріннями у давні часи.
Бібліотека організувала флешмоб
"Під синьо-жовтим прапором свободи"
Перші згадки про колірному поєднанні синьо-жовтого кольору згадується при заснуванні міста Львова. Данило Галицький засновуючи місто Львів на честь свого сина, зобразив герб жовтого лева на блакитному тлі.
Золотий, жовтий колір стяга символізує Творця, Бога-Отця і взагалі Вищу Духовність. Синій – це усе земне, а також свобода вибору, якою Творець наділив свої творіння у надії, що вони нею не зловживатимуть
Також синій і жовтий — це вогонь і вода, чоловіча і жіноча стать. І все ж, головна ідея синьо-жовтого — це велика гармонія космосу, сонця, землі.
Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно також трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку.
2016 року, з нагоди 25 річниці Незалежності, в Музеї архітектури та побуту Пирогово створили величезний прапор України із квітів. Площа прапора склала понад 13 тисяч квадратних метрів, і він увійшов до Книги рекордів Гіннеса та Книги рекордів України, як найбільший квітковий килим.
23 серпня 2018 року в Дніпрі встановили на флагштоці
прапор, що встановив одразу два національні рекорди країни, що потрапили в
Книгу рекордів України: найбільший державний прапор України над містом: розмір
полотна — 12×18 метрів, вага – 23 кілограми та найвищий флагшток із прапором
України: висота –72 метри.
Коментарі
Дописати коментар