Історія бібліотеки

За спогадами сельчан Юрія Васильовича Жупаніка (р.н. 1937) та Тетяни Григорівни Хижун (дочки першого бібліотекаря) в повоєнний час Вінницько-Хутірська бібліотека займала одну кімнату в старій попівській хаті по вулиці Покришкіна (нині - Генерала Шаповала). Першим бібліотекарем став Григорій Матвійович Матієнко. Ним же в інвентарній книзі зроблено каліграфічним почерком перший запис. Увесь бібліотечний фонд налічував 200 примірників книг, що містилися в одній шафі та видавались читачам під розпис.

За свідченнями старожилів бібліотеку відкрито 1947 року. Та в інвентарній книзі № 1 «Бібліотеки Велико-Хуторянського клубу» перший запис зроблено 25 червня 1948 року. Згодом, згідно записів у книзі наказів Вінницького районного відділу культури бібліотеку Велико-Хуторянського клубу приєднали до районної бібліотеки, призначивши В. С. Ревуцьку

У 70-х роках клуб і бібліотека отримали нову оселю - новозбудований великий будинок культури на вулиці Незалежності (тодішній Леніна). На посаду бібліотекаря оновленої книгозбірні відділом культури було призначено Зою Семенівну Кащук. Бібліотека розташовувалася на 2-му поверсі будинку культури, мала облаштовані книгосховище, читальний зал.

Згодом приміщення бібліотеки було віддане сільській раді, а для бібліотечного фонду виділили одну кімнату на першому поверсі. 

З 2003 року бібліотека знаходиться в будівлі Вінницько-Хутірської музичної школи. Того ж року бібліотеку очолила Тетяна Вікторівна Колібабчук.

У 2009 році на посаду завідувачки бібліотеки призначено Тетяну Миколаївну Савчук.

2010 року книгозбірню облаштовано комп’ютерним обладнанням та підключено до мережі Інтернет. 2011 року бібліотеку відремонтовано, збільшено площу приміщення.

У січні 2021 року бібліотека увійшла до складу Вінницької міської централізованої бібліотечної системи (ВМ ЦБС) в якості філії № 4.Коментарі